česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíkontakt a ceník

Kurzy klasické masáže a reflexní terapie chodidel - Orlické hory

masazni vikend kurz klasicek masaze v Dobrichovicich kurz klasicke masaze kurz partnerske masaze

Dobrý den,
srdečně vás zvu na kurz klasické masáže a reflexní terapie na chatu Radost v Orlických horách. Jedná se o prodloužený prázdninový kurz, kde se masáž nejen naučíte, ale budete mít také možnost zažít si masáž od profesionálního maséra. Ve volných chvílích si můžete užít nádhernou přírodu Orlických hor i řadu místních zajímavostí.

Na kurzu se naučíte základní podobu klasické masáže celého těla a reflexní terapie chodidel. Osvojíte si celkový sled činností při masáži, zvládnete hlavní masérské hmaty a vytvoříte si kostru masáže, kterou můžete rozvíjet dalším studiem. Po absolvování kurzu budete schopni udělat příjemnou, účinnou a bezpečnou masáž.

Kurz je určen pro dvojice, předchozí masérské zkušenosti nejsou podstatné. Výuka probíhá v malé skupině maximálně 6 osob. Masírujeme na speciálních podložkách na zemi a bude i možnost vyzkoušet si práci na masérském lehátku.

Dostanete manuál probraných technik v tištěné i audio podobě a lahvičku masážního oleje, do kterého si můžete namíchat esenciální oleje dle vlastního výběru.

Kurz je určen po vaše soukromé využití a jeho výstupem není žádná oficiální kvalifikace.

Výuce se budeme věnovat 3 dny po 4 hodinách. Čtvrtý den budete mít možnost vyzkoušet si hodinou masáž od profesionálního maséra.

základní info

Určen pro:2 dvojice
Termín:13.-17.8.2022
Místo:Horská chata Radost mapa
Cena:14 796 Kč / 2 osoby (studenti do 26 let mají 10% slevu)

Při přihlášení platíte zálohu ve výši 3000Kč, zbytek ceny platíte po absolvování kurzu.

Cena zahrnuje:
 • 12 hodin výuky
 • ubytování a plnou penzi
 • tištěný manuál masáže
 • audiopodobu manuálu - provede vás celou masáží, (tak, jak to budu dělat i na kurzu) aniž byste se rozpltylovali čtením textu
 • lahvičku masážního oleje
 • 1 hodina profesionální masáže pro každého účastníka
Ubytování:Ubytování v nově rekonstruovaných apartmánových chatkách.
Stravování:Plná penze v centrální budově.

co se naučíte

 • klasická masáž - (záda, horní a dolní končetiny, obličej)
  Klasická masáž je široce využitelná a univerzální technika, která tvoří základ "západního směru" masáží. Vyučovaná podoba klasické masáže je sestavena tak, aby účinně propracovala hlavní svalové skupiny a přitom byla přiměřeně jednoduchá na zapamatování.

 • reflexní terapie chodidel
  Reflexní terapie je velice příjemná a účinná technika. Působí preventivně, léčebně i diagnosticky. Zaměříme se na pochopení principů a rozlišení hlavních reflexních plošek na chodidlech.

 • ranní cvičení
  Ráno se můžete připojit ke společnému cičení. Ukážeme si cvičení na celkové protažení, posílení a zlepšení pohyblivosti. Cvičení vychází z fyzioterapeutických postupů, jógy a Taj-ti.

 • nezbytná teorie
  Povíme si o nejdůležitějších kontraindikacích (tedy stavech, kdy masáž není vhodná) a seznámíme se s masážními přípravky a pomůckami.

 • pracovní návyky maséra
  Naučíme se, jak se před masáží rozcvičit, jak při masírování stát a jak se pohybovat aby byla masáž příjemná a přínosná pro masírovaného i maséra.

 • příprava prostředí pro masáž
  Vyzkoušíme si přípravu místnosti, míchání masážních a aromatických olejů a komunikaci s masírovaným.

jak kurz probíhá

Masírovat budeme ve společenské místnosti jedné z chatek. Primárně budeme masírovat na speciálních matracích na zemi, ale k dispozici bude i masérské lehátko, abyste si mohli vyzkoušet i tuto formu masáže.

Výuka na tomto kurzu je intenzivní, zaměřená na kvalitní zvládnutí základů. Hodně budeme pracovat sami se sebou, naučíme se správně stát a používat při masáží celé tělo.

Každou část masáže nejprve ukážu na figurantovi. Poté masírujete vy. Vedu vás po jednotlivých technikách, takže se můžete plně soustředit na jejich provedení. Pokud je potřeba, dovysvětlím a odpovím na dotazy. V rolích masérů a masírovaných se střídáte.

poznámky

 • Kurz můžete věnovat jako dárek. Viz přihláška níže.
 • Masáž si můžete přijít zopakovat na opakovací lekce.

jak se přihlásit

Těším se na setkání na kurzu:)
Miroslav Vojtek
facebook: profil Masaze - Vojtek
design a obsah: Miroslav Vojtek