česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíkontakt a ceník

Lymfatická masáž

lymfaticka masaz lymfaticka masaz lymfaticka masaz

Lymfatická masáž (či manuální lymfodrenáž) je velmi příjemná a účinná technika. Podporuje celkové pročištění organismu (detoxikaci), posiluje imunitní systém a zrychluje regeneraci po zátěži. Osvědčila se také při doléčování zlomenin a má nezastupitelné místo v prevenci žilních problémů a lymfatických otoků.

co to je lymfatický systém

Lymfa je bezbarvá tekutina, která prostupuje měkkými tkáněmi našeho těla. Omývá jednotlivé buňky a odplavuje nečistoty a patogeny. Lymfatické cévy ji pak odvedou do lymfatických uzlin, kde se přečistí a (v případě nemoci) informuje imunitní systém, jaké protilátky má vyrábět. Funkční a přiměřeně aktivní lymfatický systém udržuje naše tkáně čisté a zdravé.

jak lymfatická masáž působí

Obrovský přínos lymfatické masáže je v tom, že stimuluje činnost mízního systému a pomáhá mu tak v jeho náročné práci. Ten pak dokáže efektivněji odvádět přebytečnou tekutinu a cizorodé látky z tkání a pružněji reaguje na infekce.

jak lymfatická masáž probíhá

Lymfatická masáž pracuje jen s kůží a podkožím, nedochází při ní k hlubokému propracovávání svalů. Nepoužívá se masážní olej, aby byl zachován maximální kontakt mezi rukou maséra a kůží masírovaného. Základní technikou je pomalé pumpování, které stimuluje činnost lymfatického sytému. Dělám buď masáž celotělovou, nebo částečnou.

kdy lymfatická masáž vhodná není

  • v době jakéhokoli akutního či infekčního onemocnění
  • při jakémkoli závažném onemocnění je potřeba zaptat se ošetřujícího lékaře, jestli je masáž vhodná
  • v těhotenství je možná pouze, pokud ji doporučí Váš ošetřující lékař

objednávky a ceny

Lymfatickou masáž dělám v délkách 60, 90 a 120 minut (ceník).

Před objednáním si prosím přečtěte základní informace o masážích.
facebook: profil Masaze - Vojtek
design a obsah: Miroslav Vojtek