česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíceníkkontakt

Klasická a sportovní masáž

Klasicka masaz, relaxacni techniky - Praha, Brno, mobilne v CR - Miroslav Vojtek Klasicka masaz, techniky intenzivní práce se svaly - Praha, Brno, mobilne v CR - Miroslav Vojtek Klasicka masaz, použití Reiki - Praha, Brno, mobilne v CR - Miroslav Vojtek

Klasická (či švédská) masáž se objevuje dávno před naším letopočtem v Egyptě a Asii. V antickém Řecku byla pevnou součástí péče o tělo i duši. Ve středověku bohužel na několik století mizí z běžného života a ožívá až v 19. století díky švédskému terapeutovi (proto švédská) Per Lingovi. Rychle se rozvíjí a dnes je v západních kulturách považována za základní "klasickou" formu masáže.

klasická masáž

Klasická masáž je variabilní a široce použitelná. Má výrazné preventivní a regenerační účinky a urychluje léčbu po úrazech. Velmi dobře odstraňuje bolesti svalového původu a omezení hybnosti.

Klasická masáž nemá žádný pevně stanovený sled technik nebo dokonce techniky samotné. Obrovským způsobem se v ní tedy odráží schopnosti a zkušenosti maséra.

sportovní masáž

Sportovní masáž je svižná a důrazná. Hluboce prohřívá svaly. Výborně se hodí pro přípravu před sportem a regeneraci po něm. Při aplykaci před zátěží (i několik dní) zlepšuje výkon a snižuje riziko zranění. Po zátěži zrychluje regeneraci. Vzniká a rozvíjí se ve 20.století hlavně v souvislosti s rozvojem vrcholového sportu. Obecně má pevnější pravidla a sled technik než masáž klasická, ale i u ní velmi záleží na zkušenostech a tvořivosti maséra.


Na masáže používám kvalitní rostlinné oleje a podle potřeby je kombinuji s aromaoleji. Snažím se udržet přiměřeně klidnou a příjemnou atmosféru a vedu masírovaného v práci s dechem tak, aby si z masáže odnesl co nejvíce.

Hloubková masáž - odstranění svalové bolesti

Pokud je potřeba odstranit vážnější svalová omezení, používám intenzivnější hloubkovou masáž kombinovanou s myofasciálními technikami. Výsledky při odstraňování akutních i chronických stavů jsou velmi povzbudivé. Podrobněji zde: hloubková masáž.

objednávky a ceny

Klasickou a sportovní masáž dělám v délkách 30 až 120 minut. Ceny nadjdete zde.

Před objednáním si prosím přečtěte základní informace o masážích.
facebook: profil Masaze - Vojtek
english version: www.massagetherapy.cz
klíčová slova: klasická masáž, Brno, Praha
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte že pochází z mých stránek, děkuji.