česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíceníkkontakt

Masáže a terapie - přehled

základní informace ... jak masáž probíhá, kontraindikace, příprava na masáž, ... najdete zde

klasická masáž

Klasická masáž je základní a univerzální masáž. Má výrazné regenerační účinky. Urychluje léčbu po úrazech. Odstraňuje či mírní bolesti svalového původu. Může být velmi uklidňující a relaxační.

hloubková masáž a myofasciální techniky

Hloubková masáž je terapeutická masáž zaměřená na odstranění bolestí svalového původu. Pomáhá při akutních i chronických obtížích. Kombinuje techniky klasické masáže, myofasciální techniky, práci s teplem, práci s dechem a specializovaná protahovací cvičení.

Je to technika náročná na odbornost a soustředění terapeuta. Je vhodná zvláště pro motivované klienty, kteří mají zájem na sobě pracovat.

lymfatická masáž

Lymfatická masáž (lymfodrenáž) podporuje celkové pročištění organismu a posiluje imunitu. Zrychluje regeneraci po operacích a úrazch (osvědčila se při léčbě zlomenin a jizev). Má také nezastupitelné místo v prevenci žilních problémů.

relaxační masáž

Relaxační masáž je jemná a klidná masáž celého těla. Odstraňuje stres, dodává nové síly ... a je velmi příjemná:)). Masáž vychází ze smyslné masáže, kterou učím ve svých kurzech.

Reiki

Reiki je životní energie. Tiší bolesti, posiluje imunitu a samoléčebné schopnosti našeho těla. Uklidňuje a harmonizuje mysl. Podporuje celkový osobní růst a usnadňuje náročná životní rozhodnutí. Reiki pomáhá:)).

reflexní terapie

Reflexní terapie využívá působení přes reflexní plošky na nohou, dlaních či uších. Posiluje oslabené orgány a zklidňuje ty příliš aktivní. Má diagnostickou hodnotu. Při pravidelném používání má silné preventivní účinky. Je příjemná a osvěžující.

masáž pro těhotné

Masáž pro těhotné je šetrná masáž uvolňující svaly šíje, zad a případně nohou. Vychází z klasické masáž. Provádí se většinou vsedě. Těhotenská masáž je příjemná, zklidňuje a prohlubuje propojení masírované ženy se svým tělem.

zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení je vynikající metoda zdravotní prevence. Zlepšuje držení těla, celkovou pohyblivost a projasňuje mysl. Pravidelné cvičení je základ pro dlouhodobé zlepšení zdravotního stavu.

masáž vsedě na masérské židli

Masáž vsedě (Chair Massage) je uvolňující a osvěžující. Výborně se hodí do prostředí firem a nejrůznějších akcí. Masáž vsedě je účinná prevence zdravotních problémů pro kancelářské profese.

facebook: profil Masaze - Vojtek
english version: www.massagetherapy.cz
klíčová slova: Masáže Vojtek, přehled masáží a terapií, Brno, Praha
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte že pochází z mých stránek, děkuji.