česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíkontakt a ceník

reflexní terapie

Reflexní terapie Reflexní terapie Reflexní terapie

reflexní terapie - relaxace, prevence i léčba

Reflexní terapie (či reflexologie) je příjemná a účinná metoda prevence, diagnostiky a léčby. Vychází z přesvědčení, že každý orgán se promítá do reflexních plošek na povrchu těla. Nejvíce takovýchto plošek najdeme na chodidlech, dlaních a uších. Jejich masáží je možné zjistit a posílit oslabené orgány, nebo zklidnit ty příliš aktivní. Výsledkem je celková harmonizace organizmu a podpora samoléčebných schopností našeho těla.

Reflexní terapie je příjemná, uklidňující i osvěžující. Oživuje a "odlehčuje" unavené nohy a obnovuje tělesné i duševní síly. Řada lidí považuje reflexní terapii za vůbec nejpříjemnější masážní techniku.

Pravidelné používání reflexní terapie má silné preventivní účinky. U preventivního používání je velice důležité, že s reflexní terapií můžete pracovat sami, máte ji tedy vždy poruce.

reflexní terapie - diagnostika

Zcela unikátní jsou diagnostické schopnosti reflexní terapie. Díky svému celostnímu pohledu umožňuje nejen odhalit příčiny existujících zdravotních omezení, ale také identifikovat možná ohrožení do budoucna.

Pokud používám reflexní terapii pro diagnostiku, zaznamenávám výsledky do formuláře. Při Vaší další návštěvě tak můžeme vyhodnotit, k jakým změnám došlo. Na závěr Vám rád doporučím reflexní plošky, které si sami můžete masírovat.

Pamatujte prosím na to, že klasické konkrétní diagnózy, tak jak je znáte od lékaře, Vám reflexní terapie neposkytne. Ty mohou vytvářet pouze lékaři!

jak a kdy používat reflexní terapii

Reflexní terapii je možné používat denně, ideální reflexní terapií je pak bosá chůze. Výborným zdrojem informací jsou stránky manželů Patakyových, s jejichž působením je v našich zemích rozvoj reflexní terapie spojen.

objednávky a ceny

Reflexní terapii dělám v délce 60 minut (ceník).

Před objednáním si prosím přečtěte základní informace o masážích.
facebook: profil Masaze - Vojtek
design a obsah: Miroslav Vojtek