česky  |  english
úvod výběr vhodné masáže o mně ceník kontakt

reflexní terapie

Reflexní terapie Reflexní terapie Reflexní terapie

Reflexní terapie (či reflexologie) je příjemná a účinná metoda prevence, diagnostiky a léčby. Vychází z přesvědčení, že každý orgán se promítá do reflexních plošek na povrchu těla. Nejvíce takovýchto plošek najdeme na chodidlech, dlaních a uších. Masáží těchto plošek je možné jednak zjistit a jednak posílit oslabené orgány.

reflexní terapie jako relaxace

Reflexní terapie je příjemná, uklidňující, osvěžující. Oživuje a "odlehčuje" unavené nohy a obnovuje tělesné i duševní síly. Řada lidí ji považuje za vůbec nejpříjemnější masážní techniku.

diagnostická hodnota reflexní terapie

Zcela unikátní jsou diagnostické schopnosti reflexní terapie. Díky svému celostnímu pohledu umožňuje nejen odhalit příčiny existujících zdravotních omezení, ale také identifikovat možná ohrožení do budoucna.

Pokud používám reflexní terapii pro diagnostiku, zaznamenávám výsledky do formuláře. Při Vaší další návštěvě tak můžeme vyhodnotit, k jakým změnám došlo. Na závěr Vám rád doporučím reflexní plošky, které si sami můžete masírovat.

reflexní terapie jako prevence

Pravidelné používání reflexní terapie má silné preventivní účinky a pomáhá zmírnit dlouhodobé zdravotní problémy. Pozitivní působení reflexní terapie je velmi široké. Probudí a nastartuje orgány, které "spí", a naopak uklidní ty, které pracují přehnaně. Výsledkem je celkové vyrovnání a podpora samoléčebných schopností našeho těla.

jak a kdy používat reflexní terapii

Reflexní terapii je vhodné používat denně. Ideální reflexní terapií je bosá chůze. Výborným zdrojem informací jsou stránky manželů Patakyových, s jejichž působením je v našich zemích rozvoj reflexní terapie spojen.

objednávky a ceny

Reflexní terapii dělám v délce 60 minut.

klíčová slova: reflexní terapie brno, reflexní terapie praha, reflexologie, reflexní plošky, diagnostická metoda, zdravotní prevence, posílení oslabených orgánů
anglická verze těchto stránek: www.massagetherapy.cz
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte vždy autora.