česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíceníkkontakt

Kurz Základy klasické masáže a reflexní terapie chodidel

masazni vikend kurz klasicek masaze v Dobrichovicich kurz klasicke masaze kurz partnerske masaze

Dobrý den,
srdečně vás zvu na kurzy klasické masáže a reflexní terapie do Prahy a do Brna.

Na kurzu se naučíte základní podobu klasické masáže celého těla a reflexní terapie chodidel. Osvojíte si celkový sled činností při masáži, zvládnete hlavní masérské hmaty a vytvoříte si kostru masáže, kterou můžete rozvíjet dalším studiem. Po absolvování kurzu budete schopni udělat příjemnou, účinnou a bezpečnou masáž.

Dostanete manuál probraných technik a lahvičku masážního oleje, do kterého si můžete namíchat esenciální oleje dle vlastního výběru.

Kurz je určen po vaše soukromé využití a jeho výstupem není žádná oficiální kvalifikace.

základní informace

Pro koho:Kurz je určen pro jednotlivce i páry, bez ohledu na předchozí masérské zkušenosti. Maximální počet účastníku je 8.
Termíny a místa: •  18.-19.1.2020 - (so 10-18h, ne 9-16h)
Praha, Nezamyslova 13a

•  1.-2.2.2020 - (so 10-18h, ne 9-16h)
Brno, Dvořákova 13, mapa

•  můžete také navrhnout další termín (viz přihláška níže)
Cena:1900 Kč / 1 osoba
3500 Kč / 2 osoby
cena zahrnuje 13 hodin výuky, manuál masáže a lahvičku masážního oleje
Ubytování:Ubytovnání není zajištěno. Obě města ale nabízí širokou škálu ubytovacích možností. Pokud bude třeba, rád vám s nalezením ubytování pomohu.
Stravování:Vlastní, v okolí maséren je řada restaurací a obchodů s potravinami.

co se naučíte

 • klasická masáž - (záda, horní a dolní končetiny, obličej)
  Klasická masáž je široce využitelná a univerzální technika, která tvoří základ "západního směru" masáží. Vyučovaná podoba klasické masáže je sestavena tak, aby účinně propracovala hlavní svalové skupiny a přitom byla přiměřeně jednoduchá na zapamatování.

 • reflexní terapie chodidel
  Reflexní terapie je velice příjemná a účinná technika. Působí preventivně, léčebně i diagnosticky. Zaměříme se na pochopení principů a rozlišení hlavních reflexních plošek na chodidlech.

 • zdravotní cvičení
  V rámci protažení před masáží si ukážeme cvičení na celkové protažení, posílení a zlepšení pohyblivosti. Naučíme se jednoduchou sestavu pro každodenní použití. Cvičení vychází z fyzioterapeutických postupů, jógy a Taj-ti.

 • nezbytná teorie
  Povíme si o nejdůležitějších kontraindikacích (tedy stavech, kdy masáž není vhodná) a seznámíme se s masážními přípravky a pomůckami.

 • pracovní návyky maséra
  Naučíme se, jak se před masáží rozcvičit, jak při masírování stát a jak se pohybovat aby byla masáž příjemná a přínosná pro masírovaného i maséra.

 • příprava prostředí pro masáž
  Vyzkoušíme si přípravu místnosti, míchání masážních a aromatických olejů a komunikaci s masírovaným.

jak kurz probíhá

Masírovat budeme v profesionální masérně na masérském lehátku.

Výuka na tomto kurzu je intenzivní, zaměřená na kvalitní zvládnutí základů. Hodně budeme pracovat sami se sebou, naučíme se správně stát a používat při masáží celé tělo.

Každou část masáže nejprve ukážu na figurantovi. Poté masírujete vy. Vedu vás po jednotlivých technikách, takže se můžete plně soustředit na jejich provedení. Pokud je potřeba, dovysvětlím a odpovím na dotazy.

V rolích masérů a masírovaných se střídáte. Můžete si vyzkoušet i více masážních partnerů. V druhém dni kurzu si celou masáž uděláte souvisle a zažijete si ji v celé její působivosti.

Poznámky:

jak se přihlásit

Těším se na setkání na kurzu:)
Miroslav Vojtek
facebook: profil Masaze - Vojtek
english version: www.massagetherapy.cz
klíčová slova: kurz klasické masáže, výuka základů klasické masáže, základy reflexní terapie, Brno, Praha
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte že pochází z mých stránek, děkuji.